Samsung Galaxy Tab S10 Serisini Bekleyenleri Üzecek İddia: Ucuz Model Kaldırılacak!

Samsung, geçen yıl tanıttığı Galaxy Tab S9 serisinin halefi olacak amiral gemisi tablet modelleri Galaxy Tab S10 serisini önümüzdeki birkaç ay içinde bizlerle buluşturacak. Cihazların çıkış tarihi yaklaşırken haklarında yeni bilgiler geldiğini görüyorduk. Birkaç gün önce Tab S10 Ultra’nın tasarımı sızdırılmıştı.

Şimdi ise tabletleri bekleyenleri yakından ilgilendiren bir iddia ortaya atıldı. Bugün Kore’den gelen iddialara göre teknoloji devi, yeni nesilde standart modeli hiç sunmayabilir.

Galaxy Tab S10 serisi, sadece Plus ve Ultra olarak çıkış yapabilir

Samsung, son birkaç nesildir amiral gemisi tabletlerinde üç farklı seçenekle karşımıza çıkıyordu. Bunlar; standart, Plus ve Ultra idi. Tabii ki ilki en ucuz modeldi. Bugünkü bilgiler, şirketin bu yaklaşımdan vazgeçerek sadece Plus ve Ultra olmak üzere iki cihaz sunabileceğini gösteriyor.

Yani doğruysa 11 inçlik standart modeli görmeyeceğiz. Bunun yerine 12,4 ve 14,6 inçlik diğer versiyonlar yer alacak. En alt seviye modelin kullanıcılar arasında pek popüler olmadığı söylentisi vardı. Kararın nedenlerinden biri bu olabilir. Ayrıca Apple’ın M4’lü OLED iki iPad Prosunduğunu biliyoruz. Şirket, tam rakip olmak için de böyle bir hamle yapmış olabilir. Her hâlükârda bu karar, ucuz model bekleyenleri üzecektir.

Şimdiye kadarki sızıntılar, yeni tabletlerde pek bir tasarım değişikliği görmeyeceğimizi göstermişti. Cihazlardan birinin Samsung’un masrafları azaltmak istemesi nedeniyle MediaTek işlemci kullanabileceği de gelen bilgiler arasındaydı. Cihazların bu yıl içinde gelmesi beklense de bunun ne zaman olacağına dair henüz bir bilgi bulunumyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir