Makro Guru ve Ünlü Fenomen Bu Altcoin için Patlama Bekliyor!

Lider altcoin Ethereum’un güçlü rakibi Solana, Nisan ortasından bu yana görülmemiş düşük seviyelere geriledi. Bununla birlikte Solana hayranları bu düşüşü bir fırsat olarak görüyor. Makro guru Raoul Pal, SOL’un gelecekte patlayıcı hareketlere hazırlandığını düşünüyor. Bu arada tartışmalı internet fenomeni Andrew Tate, Solana’nın son dönemdeki gerilemesine farklı bir perspektiften bakıyor.

Makro guru, Solana için destansı bir öngörüde bulundu

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto para piyasası düşüş yörüngesinde ilerliyor. Bu yıl içinde güçlü artışlarla adından söz ettiren Solana da irtifa kaybetmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal Solana’nın (SOL) geleceği konusunda umutlu. Pal, SOL için destansı bir tahminde bulunarak potansiyel büyümesini “yavaş yavaş olgunlaşan, ancak sonbaharda muhteşem olması gereken” muzlara benzetiyor.

Raoul Pal, yakın zamanda yaptığı bir paylaşımda Solana’nın son fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı. Makro guru, “Muzlar yavaş yavaş olgunlaşıyor… ama sonbaharda muhteşem olmalı,” diyerek mecazi bir şekilde SOL için gelecekte önemli bir fiyat artışına olan inancını belirtti. Pal ayrıca, piyasadaki son gerileme ışığında, mevcut fiyat düşüşünün Solana’daki varlıklarını artırmak isteyenler için bir satın alma fırsatı sunabileceğini öne sürdü. Bu bağlamda, “SOL pozisyonunuzu arsızca yükseltmek istiyorsanız, bu muhtemelen iyi bir giriş bölgesi olacaktır” dedi.

Piyasanın düşüş eğilimine rağmen, Pal’ın projeksiyonu Solana’nın önemli bir toparlanma için hazır olabileceğini gösteriyor. Pal daha önce de Solana için “muz sezonu” öngörüsünde bulunmuştu. Daha önceki açıklamalarına atıf yapan Pal şunları söyledi: “Her zaman bunun geleceğini söyledim. Ancak, önce yatay konsolidasyonun kırılması gerektiği için tam olarak ne zaman olacağını bilmiyoruz.” dedi.

Solana’nın düşüşü altcoin yatırımcıları için bir fırsat mı?

SOL fiyatı bugün %5,71 düşüşle 135,28 dolara geriledi. Böylece, altcoin piyasa değeri 62,48 milyar dolar oldu. Geçtiğimiz hafta boyunca SOL, 160 dolardan şu anki en düşük seviyesine kadar yaklaşık %11’in düşüş gösterdi. İnternet fenomeni Andrew Tate bu düşüşü, piyasanın düşük performans gösteren projeleri ayıklaması için bir şans olarak görüyor.

Ayıca Tate, bu gerilemenin nihayetinde Solana’ya fayda sağlayacağını öngörüyor. Zayıf veya hileli projeleri eleyerek piyasayı düzene sokmasını ve gerçek potansiyele sahip olanların gelişip yeni ATH’lere ulaşmasına izin vermesini bekliyor.

Altcoin fiyat performansı ve teknik resim

SOL fiyatı, daha geniş piyasa eğilimine uyum sağlayarak düşüş eğilimi ile işlem görüyor. Salı gün içi en düşük seviyesi olan 131,00 dolar ile yeni bir düşük seviye kaydetti. Solana fiyatı, Fibonacci düzeltme göstergesinin trend çizgisinin (merkez çizgisi) altına düşerek görünümü kötüleştirdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI), SOL boğalarının daha düşük zirveler kaydettikçe teslim olmaya devam ettiğini gösteriyor. Aynı şekilde, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) sinyal çizgisinin (turuncu bant) altında bastırılmış durumda. Hacim profilleri de SOL piyasasındaki düşüş eğilimini ifade etmek üzere büyük kırmızı düğümler gösteriyor. Bu, altcoin fiyatındaki düşüşü uzatabilir ve potansiyel olarak piyasa aralığının dibinde 121,45 dolardan başka bir satın alma fırsatı sağlayabilir.

SOL/USD 1 günlük grafik

Tersine, boğalar arasındaki diriliş altcoin fiyatının toparlandığını ve trend çizgisinin bir destek olarak kaldığını görebilir. Fibonacci geri çekilme göstergesine göre, izlenmesi gereken kilit seviyeler sırasıyla 152,74 dolar, 162,41 dolar ve 172,07 dolardaki %68,1, %50 ve %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyeleridir. Ancak yükseliş trendini teyit etmek için boğaların SOL’u %23,6 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 184,03 doların üzerine çekmeyi başarması gerekiyor. Bu seviyenin üzerinde istikrarlı bir mum çubuğu kapanışı, yükseliş trendinin devam ettiğini teyit edecektir. Bu, Solana fiyatının en son 17 Mart’ta test edilen 203,36 dolar aralığının en yüksek seviyesini geri aldığını görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir